Pianki gąbki tapicerskie

Czasy obecne.

 

Prawdą jest to, że obecnie opcja taka jak gąbka tapicerska lub gąbka na metry, to produkty najczęściej nabywane przez spore firmy zajmujące się produkcją mebli wypoczynkowych i przez te, które wytwarzają sofy i kanapt spersonalizowane na zamówienie konkretnego klienta. W tym wszystkim najważniejszy jest koszt dosłownie każdego metra danego typu gąbki. Sporym fabrykom rzecz jasna udaje się zakupic tego typu gąbkę poliuretanową za niewielką cenę w przeliczeniu na każdy metr i to tylko dlatego, że są jednymi z najważniejszych dostawców.

 

Usługi.

 

Epoka mebli produkowanych w znacznym stopniu maszynowo to także pianka meblowa i gąbka do materacy, którą to w znacznym stopniu zajmuje się automatyka przemysłowa. Rzecz jasna zręczność ludzi w tych procesach produkcyjnych nadal się przydaje i co równie istotne jeszcze przez jakiś czas przydatną pozostanie, bo nie łatwo się projektuje roboty wykonujące złożone czynności. Te maszyny niestety muszą swoje kosztować i co najważniejsze trzeba je regularnie serwisować. Dlatego też tapicerzy ludzie w fabrykach nadal są spotykani, zwłaszcza w krajach, w których to automatyka produkcyjna nie zawędrowała zbyt daleko. Kluczowe znaczenie ma też i to, że tanie kanapy i sofy zazwyczaj wymienia się na nowe, jeśli uszkodzenia ich stały sie zbyt sporymi. Inaczej jest z meblami droższymi, o które to zazwyczaj się dba w sposób wnikliwy. Takich mebli nie wymienia się na nowe tanio, bo to unikaty lub klasyki wyprodukowane nawet blisko sto lat temu. Właśnie ze względu na tę przyczynę naprawy tapicerskie są i drogimi i obowiązkowymi.

 

Krzesła.

 

Dziś pianka meblowa lub gąbka poliuretanowa może się znajdować także w krześle posiadającym tapicerowane siedzisko i tapicerowane oparcie. Taki mebel może być częścia nowoczesnego zestawu do jadalni, czyli wykonano go z użyciem tych nowoczesnych metod. Miedzy takimi krzesłami trafiaja się też i te klasyczne, czyli takie, które naprawia się dość drogo i to głównie ze względu na nietypowy projekt.

 

Nowoczesne krzesła biurowe.

 

Obecnie wytwarzane krzesła biurowe mają w sobie piankę meblową lub gąbkę tapicerską, ale raczej nikt z nas ich nie naprawia, bo krzesło biurowe wykonane z tworzywa i posiadające podstawę z kółkami zazwyczaj wymienia się na nowe po kilka latach. Tapicerkę zaś opłaca się naprawiać tylko w przypadku modeli zaliczanych do ekskluzywnych. One kosztują znacznie więcej i wytwarza się je w krótkiej serii. Dlatego też naprawa ich może byc opłacalną. Istotnym jest też i to, że niemal każde krzesło biurowe, to równowartość mniej niż trzydziestu godzin pracy typowego pracownika, a to nie powód do ratowania.

Producenci

Actona
Agmamito
Bizon Group
Bochem
Comad
CustomForm
D2.Design
Davis
DAZELIVING
Dekoma
eDomator
ELASTRON
EMOTIVERO
EPG
Fabric World
Fargotex
FDM
Fibero
Fischbacher
Frandsen
Halmar
Hardy
Idesin
Intertex
Intesi
Invicta Interior
Jules Flipo
Kare Design
Keter
King Home
Lampex
Lech
Light&Living
LivinHill
Louis De Poortere
Maduu Studio
Malo Design
Marboss
Meble&Tkaniny
ML Meble
Modesto Design
Moosee
New Garden
Polyhedra
Prebena
Richmond Interiors
SCAB Design
Signal Meble
Simplet
Spray-Kon
Tagrel
Toccare
Toptextil
Umbra
VERY SIMPL
Voluspa
Zapisz się do Newslettera

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami w naszym sklepie

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

Filtrowanie

Długość
Szerokość
Gęstość
Skład pianki
Producent
Dostępność
Cena
oddo
zamknij

Korzystając z naszych usług zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookie Polityka Prywatności

Zamknij