Zszywki, zszywacze tapicerskie

Obecnie zszywki w przypadku prac tapicerskich stosuje się w tych miejscach niedostrzegalnych, bo typowe zszywki do takera to nie to samo co ozdobne tapicerskie gwoździe i dlatego muszą się znajdować na spodniej stronie fotela, sofy, czy też urodziwego krzesła z tapicerowanym siedziskiem. Takiego podejścia do kwestii bezpośrednio związanych z estetyką wymagają klienci, którzy zwłaszcza w przypadku mebli droższych oczekują tego wykonania detali na bardzo wysokim poziomie.

 

Czy zszywki powiązane są tylko z tanimi meblami?

 

Jakaś część z nas doskonale wie o tym, że zszywacz tapicerski to jedno z lepszych narzędzi, jeśli chodzi o to przytwierdzenie tapicerki do elementów drewnianych konkretnego mebla. Mowa tu dokładnie o tym, że sprzęt taki jak zszywacz tapicerski pneumatyczny znacząco przyśpiesza pracę i to zwłaszcza w fabrykach, w których przypadku liczy się szybkie i jednocześnie akceptowalne pod względem estetycznym wykonawstwo. Prawda tkwi też i w tym, że fabryki to w znacznym stopniu ta automatyka przemysłowa, ale ludzka zręczność nadal się bardzo przydaje i to w przypadku wielu procesów produkcyjnych, czyli ludzi zastępuje się dość powoli w przypadku pewnych rodzajów prac. Jedna z tych prac to poprawne zastosowanie zszywek tapicerskich w trudno dostępnych zakamarkach mebla takiego jak sofa z funkcją spania. Nawet w przypadku pracy tego rodzaju ludzi z czasem zastąpią programowalne roboty, ale to zastępowanie bywa kosztowne, bo roboty są dość drogimi jeśli chodzi o zakup, a ich pracę musi nadzorować technik z doświadczeniem.

 

Meble na specjalne zamówienie.

 

Nie da się też ukryć tego, że mebla na specjalne zamówienie mają w sobie zszywki tapicerskie i ozdobne mosiężne gwoździe tapicerskie. Rzecz jasna o detalach takich jak gwoździe zazwyczaj decyduje klient, ale jeśli chodzi o zszywki w tych niedostrzegalnych zakamarkach danego mebla to stosuje się je powszechnie, bo dzięki temu konkretny mebel szybciej powstaje. Istotnym jest też i to, że w pewnych miejscach przybijanie tapicerki jest bardzo trudne, ze względu na brak miejsca na zamachnięcie się młotkiem tapicerskim.

 

Koszty wytwarzania mebli.

 

Koszt użycia zszywek tapicerskich także jest istotną sprawą, bo zszywki produkuje się rzecz jasna maszynowo, a zakupienie kilku tysięcy takowych to zazwyczaj niewielki wydatek. Właśnie z tej przyczyny stosuje się je na znaczną skalę, jeśli chodzi o produkcję mebli wypoczynkowych, takich jak sofy, sofy z funkcją spania, fotele, kanapy i tapicerowane krzesła. W przypadku najtańszych modeli da się nawet trafić na kilka zszywek, które nie wbiły się w drewnianą konstrukcję mebla i pozostały tam luzem.

Producenci

Actona
Agmamito
Bizon Group
Bochem
Comad
CustomForm
D2.Design
Davis
DAZELIVING
Dekoma
eDomator.pl
ELASTRON
EMOTIVERO
EPG
Fabric World
Fargotex
FDM
Fibero
Fischbacher
Frandsen
Halmar
Hardy
Idesin
Inny Producent
Intertex
Intesi
Invicta Interior
Jules Flipo
Kare Design
Keter
King Home
Lampex
Lech
Light&Living
LivinHill
Louis De Poortere
Maduu Studio
Malo Design
Marboss
MATINEE
ML Meble
Modesto Design
Moosee
New Garden
Polyhedra
Prebena
Richmond Interiors
SCAB Design
Signal Meble
Simplet
Spray-Kon
Tagrel
Toccare
Toptextil
Umbra
VERY SIMPL
Voluspa
Zapisz się do Newslettera

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami w naszym sklepie

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

Filtrowanie

Długość
Szerokość
Szerokość łebka
Wysokość łebka
Grubość
Ilość sztuk
Typ sztyftu
Producent
Dostępność
Cena
oddo
zamknij

Korzystając z naszych usług zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookie Polityka Prywatności

Zamknij